Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 czerwca 2018
Konferencja dotycząca promocji Wojsk Obrony TerytorialnejW dniu 28.06.2018r. w Tarnowie przeprowadzona została konferencja dotycząca realizacji zadań promocji wojskowej w Wojskach Obrony Terytorialnej

Rozpoczęcie konferencji odbyło się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie gdzie wskazano obszary współpracy pomiędzy samorządem, przedsiębiorcami oraz WKU i WSzW w zakresie naboru ochotników do 11 Małopolskiej  Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

W konferencji uczestniczyło dowództwo 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie wraz z podległymi Wojskowymi Komendantami  Uzupełnień, przedstawiciele Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A, przedstawiciele Grupy Azoty S.A w Tarnowie, władze samorządowe, służby mundurowe, dyrektorzy szkół z klasami o profilu mundurowym oraz organizacje proobronne.

Uczestnicy zapoznali się z ofertą Zakładów Mechanicznych oraz mieli okazję strzelania z najnowszych rodzajów broni na strzelnicy kontenerowej, następnie członkowie organizacji Strzelec i Devil Dogs zaprezentowali pokaz dynamiczny działań taktycznych oraz odbył się pokaz musztry kawaleryjskiej grupy rekonstrukcyjnej 5 pułku strzelców konnych.

Końcowym elementem było zapoznanie się z wyposażeniem sekcji pododdziału WOT oraz strzelanie na strzelnicy LOK w Tarnowie i wręczenie pucharów.  

Dołączona galeria zdjęć: Konferencja dotycząca promocji Wojsk Obrony Terytorialnej
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie
J.Dąbrowskiego 11
33-100 Tarnów
tel. 261138650
fax. 261138668
wku.tarnow@ron.mil.pl