Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
05 czerwca 2018
Święto Straży GranicznejZ okazji 27 - lecia powstania Straży Granicznej, na płycie tarnowskiego rynku w dniu 04.06.2018r.  odbyły się uroczyste obchody pod patronatem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Nowego Sącza. Wśród zaproszonych gości w obchodach uczestniczył Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk Marcin ŻAL oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie – ppłk Piotr WARĘCKI


Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w tarnowskiej katedrze, a następnie  w trakcie apelu funkcjonariuszom wręczone zostały medale, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie. Na zakończenie odbył się koncert orkiestry reprezentacyjnej SG oraz defilada w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Licznie zgromadzeni mieszkańcy na rynku mogli obejrzeć pojazdy Straży Granicznej oraz wyposażenie żołnierzy i pojazdy wojskowe z 1 batalionu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.


Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie wystawiła punkt informacyjno-promocyjny w którym każdy zainteresowany mógł uzyskać informację na temat różnych form służby wojskowej.

Dołączona galeria zdjęć: Święto Straży Granicznej
generuj pdf
Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie
J.Dąbrowskiego 11
33-100 Tarnów
tel. 261138650
fax. 261138668
wku.tarnow@ron.mil.pl